לימודים בארצות הברית > הסטודנטים שלנו > המלצה עדית הרשקוביץ :
אודות
לימודי אנגלית ומכינות
דירוגי אוניבריסטאות
רשימת מלגות
בתי ספר תיכון בארה"ב
ג'וניור קולג'ים
אוניברסיטאות ומכללות
אוניברסיטאות מקצועיות
תואר שני ועבודה בארה"ב
מלגות ספורט
מחנות קיץ בארה"ב
הסטודנטים שלנו
כנסים ואירועים
מאמרים מקצועיים
ביטוח סטודנטים
צור קשר

המלצה עדית הרשקוביץ


 


היי לכל המתעניינים,

 

טוב, אז אנחנו הישראלים לא אוהבים לצאת פרייארים ולא אוהבים שמנסים למכור לנו בולשיט. הרי מי מאיתנו לא שמע ולא פינטז על ה"חלום האמריקאי"?

כשחיפשתי ללמוד בארה"ב חיפשתי בכל מיני חברות, גם בארץ וגם בחו"ל. זה לא פשוט, אף אחד לא אוהב "חתול בשק" ולך תדע אם מה שאומרים לך זה באמת נכון כי יש כאלה שיגידו הכל בשביל למכור לך.

 

לאחר חיפושים מרובים החלטתי ללכת עם התוכנית של HTIR שמציעה תואר שני בשילוב עבודה. זה היה נשמע לי פיתרון מושלם: גם ללמוד וגם לעבוד חוקי! בתור ישראלית שהייתה בארה"ב כמה פעמים (ומי שהיה במצב שלי יודע) שזה מאוד חשוב הקטע של ה- חוקי.  התהליך עצמו לא היה קצר ולא היה פשוט- צריך לעשות TOEFL, ולתרגם תעודות ומכתבי המלצה וראיון לויזה וכמובן: כסף.

 

רציתי ללמוד תואר עם התמחות בתיירות ומלונאות אז החלטתי ללכת ללמוד באוניברסיטת Sullivan שנמצאת בעיר לואיוויל במדינת קנטאקי. עכשיו, כל ישראלי ששומע קנטאקי ישר אומר: קנטאקי פרייד צ'יקן! (תבדקו אותי, עובד כל פעם) וגם אני לא ממש ידעתי כלום על המדינה הזאת, אז קראתי קצת באינטרנט והבנתי שלואיוויל זאת עיר גדולה ומפותחת ויש שם הרבה הזדמנויות כלכליות. אפילו קראתי שיש שם מרכז יהודי גדול ומפותח.

 

כשהגעתי ללואיוויל באמצע מרץ, המנהל של התוכנית, שון, אסף אותי משדה התעופה, לקח אותי לדירה זמנית שם גרתי במשך שבוע. לאחר מכן בעזרת האוניברסיטה עברתי לדירה אחרת שאמנם רחוקה מהאוניברסיטה אבל יש הסעות מהמגורים ובחזרה כל הזמן. בנוסף יצרתי קשר עם שירותי הקריירה של האוניברסיטה שבעזרת הקשרים שלהם סידרו לי ראיונות עבודה.  כעבור פחות מחודש התקבלתי לעבודה במלון Hyatt.

 

בנוסף יש את האנשים מהקהילה היהודית שמאוד תומכים ומאוד אכפת להם ממני. אפילו הוזמנתי לסדר פסח אצל אחת מהמנהלות בקהילה וזאת היתה חוויה מאוד מיוחדת. ההרגשה שלי פה היא מאוד טובה. יש תחושה שכולם פה מאוד מגוייסים להצלחה שלי. לכולם נורא אכפת וכולם יוצאים מגדרם כדי לעזור לי, דבר שלא נתפס בעיני כמובן מאילו.

 

אני לא אומרת שזה קל, ולא מצריך עבודה. חבריי לתוכנית הבינלאומית שיושבים בבית ומחכים שהעבודות ידפקו להם על הדלת, עדין מחכים. אני כן יכולה להגיד שכן חשוב להיות מאוד חברותי, לא לפחד לדבר עם אנשים ולהציג את עצמך לכל אחד. האמריקאים מאוד פתוחים להתנהגות כזאת ומקבלים אותה בשמחה ובהתלהבות. אני בן אדם מאוד חברותי וקומוניקטיבי אבל בהתחלה חששתי ממה שיחשבו עלי. אני חייבת לציין שהופתעתי לטובה. אולי זה קשור לכך שאני נמצאת בדרום ארה"ב, במקום שאין בו הרבה (ואולי בכלל) ישראלים, אבל אני מרגישה שהאוכלוסייה המקומית מאוד פתוחה לקבל אותי ולא מפלה אותי.

 

אני חייבת לציין שאני מספרת את הכל מנקודת המבט שלי ומהדרך בה אני חווה את החוויה. יכול להיות שאם הייתי הולכת ללמוד במקום שונה החוויה הייתה שונה. אני יכולה להגיד שכרגע אני מאוד ממליצה על Sullivan University ועל התוכנית בכלל.

 

לסיכום אני יכולה להגיד שאני מאוד ממליצה על התוכנית. אולי היה לי מזל, אולי זה האופי שלי ואולי... מאה ואחת סיבות. אני שמחה שנסעתי ואני יודעת שאם לא הייתי מנסה, לא הייתי מגלה. 

לשאלות נוספות אתם מוזמנים לפנות אלי במייל או בנייד

מאחלת בהצלחה לכל מי שמתחיל דרך חדשה.

 

 

עדית הרשקוביץ
ישראל:   03-6167210
ארה"ב:   1-888-283-1464
שם פרטי:
שם משפחה:
אימייל:
טלפון נייד:
הודעה:
New York Film Academy
בניית אתרים ריידוויד בניית אתרים בניית אתרים